Kształcenie ustawiczne

Kształcenie ustawiczne
Tytuł projektu oraz jego skrócona nazwa
Kształcenie ustawiczne
Źródło dofinansowania
Europejski Fundusz Społeczny Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego na lata 2021-2027
Wartość projektu
Wartość projektu: 33 123 754,95 zł
Dofinansowanie: 25 956 987,06  zł
Okres realizacji
10.07.2023 – 31.07.2025 r.
Opis projektu
Głównym celem realizacji projektu jest nabycie kompetencji lub kwalifikacji przez osoby od 15 roku życia, które z własnej inicjatywy chcą podnosić swoje umiejętności. Skierowany jest do osób zamieszkujących lub pracujących lub uczących się w rozumieniu Kodeksu Cywilnego na terenie województwa opolskiego. Poziom dofinansowania pojedynczej usługi rozwojowej nie może przekroczyć 85%. Maksymalna kwota dofinansowania jednej osoby wynosi 9 500 zł. Wszystkie usługi muszą zostać zrealizowane za pośrednictwem BUR.
Zadania realizowane w projekcie:
1. Dofinansowanie kosztów usługi rozwojowej.
Zgodnie z zasadami udzielania wsparcia kwota wsparcia przypadająca na jednego uczestnika nie przekroczy kwoty 9 500,00 zł. Poziom dofinansowania pojedynczej usługi rozwojowej nie przekroczy 85%.
2. Wynagrodzenia – Specjalista ds. działań merytorycznych w BUR.
Dofinansowanie etatu merytorycznego.
3. Działania świadomościowe.
Przeprowadzenie kampanii outdoorowej obejmujące promocję na bilbordach, w rozgłośniach radiowych, w mediach społecznościowych i na portalach internetowych, a także organizację spotkań upowszechniających oraz materiały promocyjne w formie ulotek i broszur.
4. Obsługa projektu w ramach kosztów pośrednich.
Przeprowadzenie działań związanych z rekrutacją do poszczególnych naborów, monitoringiem udzielania wsparcia, a także rozliczeniem.
Cele projektu
Głównym celem jest udzielenie dofinansowania do usług rozwojowych, czego efektem będzie nabycie do 31 lipca 2025 roku przez 2115 osób (K: 1 058 M: 1 057), które zamieszkują, uczą się lub pracują w myśl Kodeksu Cywilnego na terenie województwa opolskiego kwalifikacji lub kompetencji odpowiadających wymogom regionalnego rynku pracy.
Celem szczegółowym jest wspieranie uczenia się przez całe życie, w szczególności elastycznych możliwości podnoszenia i zmiany kwalifikacji dla wszystkich, z uwzględnieniem umiejętności w zakresie przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych, lepsze przewidywanie zmian i zapotrzebowania na nowe umiejętności na podstawie potrzeb rynku pracy, ułatwianie zmian ścieżki kariery i wspieranie mobilności zawodowej. Wyżej wymieniony cel szczegółowy FEO 2021-2027 jest realizowany dzięki podnoszeniu kwalifikacji zawodowych i kompetencji osób, które z własnej inicjatywy nabywają, ale również aktualizują wiedzę.
Grupa docelowa
Projekt jest skierowany wyłącznie do osób od 15 roku życia zamieszkujących/ pracujących/ uczących się na terenie województwa opolskiego zainteresowanych z własnej inicjatywy zdobyciem, uzupełnieniem lub podnoszeniem kompetencji lub kwalifikacji zawodowych. Na etapie rekrutacji uczestników operator zapewnia preferencje dla osób w niekorzystnej sytuacji zgodnie z dokumentem stanowiącym załącznik do Regulaminu wyboru projektów pn. Analiza grup znajdujących się w niekorzystnej sytuacji w województwie opolskim, pedagogów oraz uczestników i absolwentów Ochotniczych Hufców Pracy oraz dla osób bezrobotnych, w tym długotrwale bezrobotnych jak również preferowane będą usługi podnoszące kwalifikacje zawodowe.

 

Kształcenie ustawiczne

Zobacz: aktualności o projekcie

#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie

Nasze serwisy