Rehabilitacja pocovidowa – szukamy realizatorów projektu

Rehabilitacja osób z deficytami zdrowotnymi wywołanymi przez COVID-19 w województwie opolskim to unijny projekt pilotażowy, realizowany przez samorząd województwa. Właśnie trwa nabór przychodni i laboratoriów medycznych do projektu.

– Projekt zakłada rehabilitację 2000 osób z województwa opolskiego, których deficyty chorobowe wywołane są Covid 19 – mówi wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura. – Z kompleksowej rehabilitacji będzie mogła skorzystać każda osoba, która odczuwa skutki wskazujące na powikłania po przebytym zakażeniu COVID-19. Projekt  jest kompleksowy, zakłada zarówno rehabilitację ruchową i fizjoterapię na oddziale szpitalnym lub w domu u pacjenta, jak również terapię psychiatryczną i psychologiczną. Ten sam pacjent będzie mógł skorzystać z różnych form rehabilitacji w zależności od wskazań medycznych, aż do momentu pełnego usprawnienia.  Naszym zamiarem jest, by z ofertą terapeutyczną trafić dokładnie w potrzeby mieszkańców. To oznacza, że rehabilitacja  będzie poprzedzona pełna diagnostyką każdego pacjenta w zakresie powikłań po COVID-19 – informuje wicemarszałek.

Partnerami tego projektu są Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup, Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie oraz Centrum Terapii Nerwic w Mosznej. – Właśnie teraz Stobrawskie Centrum Medyczne ogłosiło dwa konkursy. Jeden to nabór przychodni POZ z województwa opolskiego, które chcą przystąpić do projektu i kierować swoich pacjentów na rehabilitację. Drugi zaś to nabór laboratoriów z regionu, które w ramach projektu zechcą  realizować badania pacjentów – mówi Zuzanna Donath-Kasiura.

Wszystkie szczegóły dotyczące obydwu naborów można zaleźć na stronie Stobrawskiego Centrum Medycznego – https://bip.szpital-kup.eu/.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy