Około 4,7 miliona złotych z budżetu województwa opolskiego kosztowała rozbudowa skrzyżowań w ciągu drogi wojewódzkiej 463 w Ozimku. Kierowcy już mogą korzystać z nowego ronda, które znacząco ułatwia jazdę i poprawiło bezpieczeństwo w tym miejscu. To całkowita zmiana wizerunku centrum miasta.
Prace w tym miejscu prowadził wypróbowany partner Zarządu Dróg Wojewódzkich – firma Larix. To była przede wszystkim rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej 463 z drogą gminną (ul. Hutnicza) i powiatową (ul. Kolejowa). Przebudowano i zbudowano nowe chodniki, zjazdy z drogi, przystosowano ten odcinek dla osób niepełnosprawnych. Miasto zyskało także w tym miejscu nową zieleń. – To inwestycja, która kosztowała bez mała pięć milionów, ale spowodowała, że dwa skrzyżowania, które są niemal w centrum miasta, zmieniły zupełnie swój obraz. Po pierwsze stały się bezpieczne, to najważniejsze, po drugie stały się drożne – mówi marszałek województwa Szymon Ogłaza dodając, że ta inwestycja to szybka reakcja samorządu województwa na konieczność zmiany tego miejsca.
Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek zgadza się z tym, że to miejsce od kilku lat wymagało pilnej modernizacji, przede wszystkim ze względu na wzmożony ruch. – W ostatnich latach na drodze 463 poprawiano asfaltową nawierzchnię, modernizowano odcinki chodnikowe, ale od trzech lat, czyli od kiedy powstał w pobliżu market, mieszkańcy zwracali uwagę na ograniczenia w ruchu drogowym. Prosili o zmodernizowane tego skrzyżowania. Gmina zainwestowała w projekt, w którym ustalono, że powstanie tu rondo, które zoptymalizuje ruch pojazdów – informuje burmistrz. Członek zarządu województwa, odpowiedzialny za infrastrukturę drogową, Robert Węgrzyn dodaje, że oddana w tym przedświątecznym okresie inwestycja to niezły prezent dla mieszkańców Ozimka. – Ale nie tylko dla mieszkańców, bo przede wszystkim dla kierowców. Przecież tu często się ruch się korkował – mówi.
Warto dodać, że na przestrzeni ostatnich lat, od roku 2016, samorząd województwa zainwestował w drogi w gminie Ozimek około 12 milionów złotych. Ta oddana teraz inwestycja to koszt 4 milionów 700 tysięcy złotych, pochodzących z budżetu województwa.
vr