Młodzież otwarta na karierę

Przebojowość, zaradność i pomysłowość. To cechy, które według młodzieży pomagają w karierze. Z okazji Dnia Innowacyjności i Kreatywności w Parku Naukowo Technologicznym ponad 200 młodych osób inspirowało się i poznawało możliwości firm, które oferują praktyki.

Już na etapie nauki młodzież ma szanse poznawać nowe technologie czy ciekawe rozwiązania w najważniejszych opolskich przedsiębiorcach. Zdobywanie doświadczenia, uczestnictwo w praktykach, spotkania motywujące, to wszystko mają na wyciągnięcie ręki. – Podpowiadamy, co to znaczy być kreatywnym. Młodzież zadaje sobie pytanie, jaki ma pomysł na siebie. Dla mnie ważne jest to, aby ujawnili nam się liderzy, którzy poprowadzą innych i zarażą swoją pasją. Młodzież może realizować się w różnych aktywnościach również poza szkołą – mówi marszałek Andrzej Buła.

Krystian Skrzypiec, pełnomocnik zarządu firmy PROTEC zajmującej się opracowaniem nowych rozwiązań podkreśla, że dla niego ważna jest innowacyjność. – Mamy kilka obszarów, którymi możemy zainteresować młode pokolenie. Działamy w obszarze narzędziowni czy innowacyjnym projektowaniem w centrach obróbczych. Mamy również szeroko rozwinięta logistykę. Dbamy nie tylko o wykonanie wyrobów, ale również ich dostarczenie – mówi.

Specjalistka ds. HR z firmy IFM Ecolink Urszula Wilczek zachęca młodzież do uczestnictwa w stażach, które zostały dla nich przygotowane. – Dla nas młodzież to przyszłość. Zachęcamy uczniów, studentów, praktykantów, którzy w przyszłości znajdą u nas zatrudnienie. W naszej firmie mogą prowadzić swoje badania w dziale badań i rozwoju czy inżynierii produkcji – dodaje.

Anna Włodarczyk z Zespołu Szkół Zawodowych w Opolu chciałaby w przyszłości zarządzać hotelem. – Pierwszym sukcesem jest otwartość na nowe relacje, zadania. Jeżeli chcemy rozwiązywać problemy, wtedy łatwiej osiągnąć sukces i wszystko robi się łatwiejsze. Podoba mi się bardzo branża hotelarska – mówi Anna Włodarczyk.

Dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji Bartłomiej Piechaczek podkreśla, że projekt „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy 2”, to wielka szansa dla młodzieży. – Inspirujemy młodzież, pokazujemy możliwości, zapraszamy do udziału w praktykach. Dziś np. mają okazję porozmawiać z właścicielami i specjalistami z kilkunastu firm. Oprócz warsztatów prowadzonych przez Radosława Kotarskiego swoją ofertę zaprezentowały: Hard Beans Coffee Roaster, MovieBird, Stava, KBA Automatic, iXar, apra optinet oraz ifm ecolink – mówi .

Dodajmy, że w projekcie „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy 2” uczestniczy ponad 50 szkół technicznych z całego województwa.

Marszałek województwa opolskiego jednocześnie zachęca młodych do składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Opolskie dla młodzieży. – Kolejny raz chcemy pomóc młodzieży zrealizować swoje pomysły. Słuchajmy młodych, umożliwiajmy ich rozwój. Jesteśmy im potrzebni, aby otworzyć wiele drzwi. Zachęcamy do zdobycia doświadczenia  organizacyjnego. Ułatwiamy nawiązywanie relacji z organizacjami, które biorą ich pod swoje skrzydła – mówi marszałek Andrzej Buła.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy