Strona główna BIP Wersja chińska Wersja włoska Wersja hiszpańska Wersja ukraińska Wersja czeska Wersja niemiecka Wersja rosyjska Wersja francuska Wersja angielska
Szukaj
O regionie
Gospodarka
Rolnictwo
Turystyka
Sport
Kultura
Nauka i edukacja
Rozwój regionalny
Współpraca z zagranicą
Fundusze Europejskie
Środowisko
Obsługa klienta
Tablica informacyjna
Prawo
Centrum prasowe
Organiz. pozarządowe
 Program Specjalnej Strefy Demograficznej w województwie opolskim do 2020 r. Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót
 Inne ›› Realizowane programy i strategie sektorowe ›› Program Specjalnej Strefy Demograficznej w województwie opolskim do 2020 r. 
Program Specjalnej Strefy Demograficznej w województwie opolskim do 2020 r.
Zapobieganie i przeciwdziałanie procesom depopulacji to horyzontalne wyzwanie rozwojowe wskazane w Strategii Rozwoju Województwa Opolskiego do 2020 r. Dokument ten był punktem wyjścia do prac nad przygotowaniem Programu Specjalnej Strefy Demograficznej w województwie opolskim do 2020 r. Podstawą prawną dla przygotowania Programu jest Ustawa z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (Dz.U. z 2009 r. Nr 84, poz. 712, z późn. zm.)

Zachodzące w województwie opolskim procesy demograficzne tj. ujemny przyrost naturalny, niekorzystne ruchy migracyjne i starzejące się społeczeństwo w istotny sposób wpływają na rynek pracy, edukację, aktywność inwestycyjną, innowacyjność, przedsiębiorczość i atrakcyjność rynku usług. Skuteczne reagowanie na zmiany demograficzne wymaga prowadzenia kompleksowej polityki. Powinna być ona zorientowana na te obszary życia społeczno-gospodarczego, które stanowią lub mogą stanowić w przyszłości, o jakości życia w regionie. Podstawowe założenia tej polityki zostały sformułowane w projekcie Programu Specjalnej Programu Specjalnej Strefy Demograficznej w województwie opolskim do 2020 r.

Informację wprowadził (a): Krzysztof Sługocki (2014-06-20 09:37:15)
Informację zmodyfikował (a): Violetta Ruszczewska (2014-10-09 08:21:42)
 Zobacz także PDF - pliki PDF  Powiększ tekst - powiększ tekst  Zmniejsz tekst - pomniejsz tekst  Drukuj - wydrukuj  Do góry
Data aktualizacji: 2016-10-21
Liczba odwiedzin: 31742040
 
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.